DSA vsadila na jistotu: V jejich flotile mají 8 traktorů CASE IH Magnum

Zemědělská společnost Dan-Slovakia Agrar obhospodařuje 11 tisíc hektarů půdy v okresech Dunajská Streda, Komárno, Šaľa a Galanta. Při výběru traktorů se rozhodli pro značku CASE IH.

Zemědělská společnost Dan-Slovakia Agrar obhospodařuje 11 tisíc hektarů půdy v okresech Dunajská Streda, Komárno, Šaľa a Galanta. Zaměřuje se především na rostlinnou výrobu, chov prasat a výrobu krmiv.

Při výběru traktorů sází především na značku CASE IH, kromě jiných strojů vlastní například 8 traktorů modelové řady Magnum.

Značka CASE IH nás přesvědčila především nízkými provozními náklady

Se značkou CASE IH má společnost Dan-Slovakia Agrar dlouholeté a dobré zkušenosti. Proto dnes vlastní rozsáhlý vozový park traktorů, který se brzy ještě rozroste. „S traktory CASE IH máme nejnižší náklady na motohodinu. Využíváme spolehlivý servis z Nitry. Cenná je pro nás i technická podpora obchodního zástupce Michala Mikuláše a produktového manažera Pavla Nováka, se kterými také hodně komunikujeme. V nejbližší době očekáváme dodávku dalšího traktoru Magnum a na operativní leasing si vezmeme také Quadtrac,“ říká o spolupráci s dodavatelem techniky CASE IH, společností AGRI CS Slovakia, provozní ředitel společnosti Henrik Laursen.

Dan-Slovakia Agrar využívá traktory již přibližně 10 let, a to v plném provozu, včetně 24hodinových směn. Zaměstnanci se střídají ve 12hodinových směnách. Pokud provoz přestane být rentabilní, je stroj nahrazen novým. 

Řidiči traktorů MAGNUM si chválí spolehlivost i pohodlí

„Předtím jsem jezdil s traktorem jiné značky (zeleným). Magnum mám od února, kdy byl zakoupen od společnosti AGRI CS Slovakia a jsem s ním spokojen. Zpočátku jsem byl zklamaný, když mi řekli, že přijde CASE IH, protože jsem byl zvyklý na předchozí značku. Nakonec jsem však byl příjemně překvapen. Je to plnohodnotná souprava, má dobrou trakci, je velmi praktická, protože má například i úložný prostor, což je velmi dobrá věc.

S tímto traktorem aplikuji téměř celoročně pouze kejdu. Pohybujeme se v okolí Šoporně, Žihárce a Velkých Kosih. Občas ještě zpracovávám půdu, dělám předseťovou přípravu před setím. Navigace je také velmi dobrá, měli jsme s ní malý problém, ale přijeli ze servisu a hned to opravili. Technik nám vše ukázal a pak už jsme jezdili sami. Máme už naježděných pár let, takže si poradíme."

Michal Jassa. obsluha traktoru Magnum 400 AFS Connect 

S tímto Magnumem pracuji od roku 2020. Na podzim 2019 jsme dostali nové stroje a od roku 2020 jsem přešel z živočišné výroby. S tímto strojem převážně stříkáme. Právě teď sekáme a s kolegou vozíme slunečnici na kamion. Se strojem jsme neměli žádné problémy. Byly to spíš jen drobnosti z běžného provozu. Už jsem jezdil s menšími traktory, ale s tímto se to nedá ani srovnat. MAGNUM je velmi pohodlný. 

Róbert Szabó, vodič traktora Magnum 340 AFS Connect

Ve firmě pracuji 20 let a tento traktor je nejnovější v našem vozovém parku, je starý 1 rok. Jezdí 24 hodin denně, střídáme se na něm se synem. Nejraději pracuji v noci, kdy je klid. Všechny údaje o setí sleduji na monitoru. Dříve jsem jezdil se zelenou značkou, ale s CASE IH nemáme žádné problémy. Oceníme chladničku, kamery, ISOBUS a elektrické ovládání zrcátek. Hustota pneumatik je pro nás velmi důležitá . Když jedu na pole, vypustím pneumatiky, aby byl menší tlak na půdu, a když vyjedu na silnici, nafouknu je.

Arpád Kosa, vodič trakotra Magnum 340 AFS Connect

Společnost DSA je významným chovatelem prasat na Slovensku.

Špičková genetika a podmínky chovu zajišťují vysokou plodnost, velké vrhy robustních a životaschopných selat, nízké jateční ztráty a vysoký podíl masa. Farma Nagy Dűr se skládá z 8 900 prasnic a 1 600 připuštěných prasniček. Selata jsou odstavena při dosažení hmotnosti 7 kg a poté převezena na odstavnou farmu ve Vrbině. Po sedmi týdnech jsou odstavená selata prodána nebo převezena na jednu z výkrmových farem. Například výkrmna v Dolním Štále je v provozu od roku 2003 a stará se o přibližně 18 000 prasat, zatímco výkrmna ve Velkých Kosihách byla vybudována v roce 2014 a má kapacitu 23 000 prasat.

Všechna zařízení jsou dobře udržovaná a splňují přísné evropské normy pro dobré životní podmínky zvířat, ochranu životního prostředí a biologickou bezpečnost.

V osevním postupu převažuje kukuřice, pšenice, ječmen a řepka, ale pěstuje se také sója a různé další speciální plodiny. Většina půdy je obhospodařována konvenčním způsobem, na 550 hektarech se hospodaří ekologicky.

Hlavním úkolem rostlinné výroby je produkce obilí pro vlastní výrobnu krmiv, která se nachází na okraji města Veľký Meder. Každý měsíc vyrobí přibližně 4500 tun krmiva pro vlastní chovy prasat. Mimochodem, prasata produkují také velmi cenný zdroj organické výživy, který se následně zapravuje zpět do půdy - kejdu.

Chcete mít i vy ve svém vozovém parku traktor Magnum CASE IH?

Kontaktujte nás prostredníctvím tohoto formuláře nebo najděte svého nejbližšího prodejce zde.

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.